O zespole Frey-Lech Trio

Lech Jan Mazurek

(ur. w Elblągu), szef zespołu, kompozytor, tekściarz, aranżer grający na akordeonie cyfrowymabsolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (Wydział pedagogiczny – Wychowanie Muzyczne). Dyrektor Objazdowej Szkoły Muzycznej a także założyciel i prezes Fundacji Muzyczne Barwy Podlasia. Pasjonat edukacji muzycznej dzieci i młodzież. Instruktor kilku zespołów m.in. Młoda FolKREW, Uku – donaco Bjalistoko, Dziecięca Orkiestra Ukulele – Białystok.

W roku 2012 nagrał płytę z zespołem Frey-Lech Trio w składzie Jerzy Szapiel – skrzypce, Szymon Ryś – perkusja, Lech Mazurek – akordeon. W roku 2014 nagrał klezmerską płytę DVD „ Ze moce chen be ainai” ze swoim młodzieżowym składem Młoda FolKREW. W 2015 roku napisał muzykę i nagrał ją do etiudy filmowej Tomasza Wiśniewskiego „Piękne czasy” (Beatiful Times). Z zespołami koncertuje w kraju i za granicą.

Katarzyna Breczko

(ur. w Białymstoku), absolwentka Akademii Muzycznej im. G.K. Bacewiczów w Łodzi (Wydział wokalno – aktorski) a także Studium Pedagogiczno-Psychologicznego. Nauczyciel dyplomowany zajęć artystycznych. We wrześniu 2016 roku otrzymała nagrodę Przewodniczącego Rady Miasta Białystok dla wyróżniających się Nauczycieli – Animatorów Kultury.

W 2015 roku z młodzieżą gimnazjalną zrealizowała własny projekt „Shalom na Kamiennej” z przebojami muzyki żydowskiej.  W 2016 roku koncertowała wspólnie z 7-letnią córka w Muzeum Historii Żydów Polskich „POLIN” w Warszawie i podczas IX edycji Festiwalu Kultur w Białymstoku, a także podczas IV Edycji Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Artystycznej w Białymstoku. Wspólnie z zespołem  Frey – Lech Trio nagrała muzykę do etiudy filmowej Tomasza Wiśniewskiego „Piękne czasy”.

Joanna Gryko

(ur. w Radomiu), absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie (Wydział Instrumentalny), wieloletnia koncertmistrzyni i solistka Opery i Filharmonii Podlaskiej, muzyk orkiestrowy i kameralistka.

Jest stałym członkiem wielu zespołów: Duet Jo-anna, Trio Romantico, Trio Aclassico oraz Podlaskiej Orkiestry Salonowej. W zespołach tych gra wszechstronny repertuar od przebojów muzyki klasycznej i operowej po muzykę rozrywkową. Koncertuje w kraju i za granicą. Od lat  współtworzy szereg programów edukacyjnych – audycji muzycznych – dla dzieci i młodzieży w Białymstoku i całym woj. podlaskim. Swoją wirtuozowską działalność utrwaliła na dwóch płytach: „Romanse Rosyjskie” z zespołem Trio Romantico oraz „Fantazja księżycowa” w wykonaniu Duetu Jo-Anna. Od września 2016 roku jest też członkiem zespołu klezmerskiego Frey-Lech Trio.