Historia zespołu

Zespół FREY – LECH TRIO powstał na początku 2011 roku w Białymstoku z inicjatywy lidera, Lecha Mazurka zafascynowanego pięknem muzyki żydowskiej w jej klezmerskiej odsłonie. Od początku grupa współpracowała ściśle z Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku i Białostockim Towarzystwem Esperantystów. Swój pierwszy koncert, w kwietniu 2011 roku dał właśnie dla tych instytucji uświetniając podsumowanie esperanckiego projektu „Kot(d) dla tolerancji”.

W kolejnych latach Trio wystąpiło m.in.  w ramach IV Festiwalu Kultury Żydowskiej Zachor” – kolor i dźwięk” w Białymstoku, podczas XXI Muzycznych Dialogów nad Bugiem – Mielnik, podczas V Międzynarodowego Festiwalu, Muzyki, Sztuki i Folkloru w Wasilkowie. We wrześniu 2012 roku dał też koncert podczas wizyty Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w Michałowie.

W kwietniu 2012 roku, podczas III Urodzin Centrum im. Ludwika Zamenhof – na tarasach, grupa koncertowała promując wydanie swojej pierwszej płyty.

W mieszanych składach, wspólnie z młodzieżą z zespołu Young Folk Crew koncertował także na Białorusi, Litwie i na Sycylii.

POZNAJ OBECNY SKŁAD ZESPOŁU!